PRİMİ YATIRILMADI, ÖNLEM ALINMADI, OLAN 61 YAŞINDAKİ İŞÇİYE OLDU

İzmir’de inşaat işçisi Mehmet Çelik’in ölümünün ardından skandallar ortaya çıktı. 61 yaşındaki Çelik, yıllardır inşaatlarda çalışmasına rağmen sadece 2 bin 300 prim günü ödendi ve emekli olabilmek için inşaatlarda çalışmaya devam etti. Çalıştığı inşaatta ise gerekli iş güvenliği önlemleri alınmadı, ambulans 1 saat sonra geldi, Şimşek yerde yatarken inşaatta çalışmalar devam etti.

İzmir’in Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları adı altında, Nuhoğlu İnşaat tarafından yürütülen 1500 konutluk Yenitepe projesinin şantiye alanında geçtiğimiz perşembe günü iş cinayeti yaşanmış, beşinci kattan düşen gaz beton parçaları Mehmet Çelik isimli işçinin yaşamını yitirmesine sebep olmuştu.

İş cinayeti sonra, Çelik’in birlikte çalıştığı işçilerle konuştuk. 61 yaşında olan Çelik, inşaatların hemen yanı başındaki gecekondularda ailesi ile yaşıyordu. Yıllardır inşaatlarda çalışmasına rağmen sadece 2 bin 300 civarında prim günü olan Çelik, yaşı geçmiş olmasına rağmen emekli olabilmek için günlerinin dolmasını bekliyordu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.