ÇALIŞMA BAKANINDAN İŞÇİLERE YÖNELİK ÇALIŞMA AÇIKLAMASI!!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan dikkat çeken açıklama; Taşeron şirketlerden sürekli işçi kadrosu ve belediye şirket işçiliğine geçen çalışanlar maaşlarına yapılacak zam miktarının açıklanmasını bekliyor.

TÜRK-İŞ YAZI GÖNDERDİ
Türk-İş Cumhurbaşkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazı göndermiş ve işçilerin ücretlerine enflasyondaki artış olan en az yüzde 20.30 oranında zam yapılmasını istemişti.

Taşeronda 4/D’li işçilerin sözleşmeleri yenilenecek mi?

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI VE % 4+4 ZAMLAR
Kadroya ve belediye şirketlerine geçirilen işçiler 2020 yılı ortalarına kadar 6’şar aylık dönemlerde yüzde 4+4 şeklinde zam verileceği düzenlenmişti. Asgari ücretteki yüzde 26’lık artışla 2020 lira olan asgari ücret karşısında en düşük maaş alan kadrolu işçinin maaşı asgari ücretin altında kalıyor. Ayrıca asgari ücretin yüzdelik fazlası ile çalışan sürekli işçi ve belediye şirket işçilerinin durumu ise netlik kazanmadı.

BAKAN MESAJ ATTI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dün HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı. Mahmut Arslan ile görüşme sonrası bir mesaj paylaştı.

Bakan Selçuk mesajında “HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Mahmut Arslan ile işçi kardeşlerimize yönelik yaptığımız çalışmaları değerlendirdik.” dedi.

4/D’Lİ İŞÇİLER HEYECANLA BEKLİYOR
Kadroya ve belediye şirketlerine geçen işçiler Bakan Selçuk’un paylaştığı çalışmaların sonuçlarını heyecanla bekliyor. Daha önce en düşük ücrete asgari ücret+ %4 TİS zammı yansıtılacağı sendikalar tarafından açıklanmıştı. Fakat bu konuda resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.