İŞ BİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI GELİYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı‘nın (KOSGEB) 2019 yılı desteklerini ve yeni vizyonunu açıkladı.

KOSGEB’in büyümeyi ve istihdamı odağına alarak; katma değerli ve kapasiteyi geliştiren yatırımlara öncelik vereceğini vurgulayan Bakan Varank, “İş Birliği Destek Programı ile ilk kez teknoloji düzeyi yüksek KOBİ’leri büyük işletmelerle işbirliği yapmaları halinde 10 milyon TL’ye kadar destekleyeceğiz. Girişimciliği Geliştirme Destek Programını yüksek teknolojiye uyarladık. Yeni girişimciye 360 bin TL’ye kadar kaynak sağlayacağız. Teknoyatırım Destek Programını ise hazırlıklarını sürdürdüğümüz Uçtan Uca Yerlileştirme Programı şemsiyesi altında çalıştırarak ülke ekonomimizin önceliklerine göre hayata geçireceğiz” dedi.

1 YORUM

  1. Siz mevcut özel sektörde işverenlere kaynak sağlayınız , halen yıllardır girişim girişim , elinizde ki vergi veren işletmeleri kaynaklarınızı koruyun çok paranız var belli , hep bir dağıtma hep bir dağıtma , mevcudu korumak varken yeni girişime ne gerek var , mevcut sallanıyor şuan , çıkın bir bakın özel sektör zor durumda ne idare ediyorsunuz ne yardım , hatasını bulunca basıyorsunuz cezayı , sizlerin de çok hatası var biz kimden alacaz cezayı , Taksit kanunu çıkardınız 12 ayı geçemez , özel sektör adı üstünde karışmayın ticaretimizin kurallarına , bu nasıl bir mantıktır , taksit sınırlarını yukarı çekin artık 15 ay 20 ay 24 ay , ticaretimiz bitti

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.