Kamuda ve özel sektörde çalışan taşeron işçilerin en büyük sıkıntısı iş güvencesinin olmaması. Bu kapsamda yıl sonu geldiğinde yüzlerce işçi, işten çıkartılıyor. Bu durumda hakkını arayan bazı işçiler ise yüksek tutarda tazminat kazanıyor.

İşte bu davalardan birisi de İstanbul’da açıldı. Toplam 6 ay 5 günlük çalışma süresi bulunan bir taşeron çalışan haksız yere işten atıldı. Mahkeme, açılan davada işçiyi haklı buldu. Ve toplam faizi ile birlikte işçiye 23 bin TL tazminat ödenmesine hüküm altına aldı.

3 YORUMLAR

  1. 6 aylık para 23 bin olmaz , demekki sigortasız çalıştırdı fazla mesai yaptırarak yada parasını vermedi neden tam açıklama yapmıyorsunuz ?

    Zaten şuan sadece taşeronda bu sıkıntılar yaşanıyor daha çok ..

  2. Kıdem tazminatı kadar gereksiz bir şey görmedim , kıdem çalışanı iş yerine bağlamaz aksine o tazminatı almak için iş yavaşlatır , kıdem tazminatı yüzünden işsizlik çoğaldı , kaldırın bu kıdem tazminatını , bakın O zaman herkes işçi almaya başlayacak , işsizlik ortadan kalkacak, zaten artık özel sektör fazla mesaisini ulusal bayramını veriyor , sigortasını tam yapıyor , bu kıdem tazminatı nedir … bu gidişle daha çok işsizlik olacak , teşviklere bile gerek yok en büyük sıkıntı kıdem tazminatı çok gereksiz verilen bir para

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.