YAPILANDIRMADA SON GÜN 28 ŞUBAT!

Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, SGK prim borçlarının yapılandırılmasında 28 Şubat’a kadar başvuru yapılması çağrısında bulundu.

GECİKME ZAMMI VE CEZASI UYGULANMAYACAK

Sigorta prim borçlarını yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmadığı için yapılandırması bozulanların haklarının 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde devam edeceğini ifade eden İlbaş, şunları kaydetti:

“Yapılandırılan borçlarda gecikme zammı uygulanmayacak. 2018 yılının aralık ve 2019 yılının ocak aylarında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018’de ödenmesi gereken Genel Sağlık Sigortası prim borçları, gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat sonuna kadar ödenebilecek. Yapılandırmadan yararlananlara, borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemi yapılmayacak. Yapılandırma haklarını devam ettiren işverenler borcu yoktur belgesi alabilecek ve istihdam teşviklerinden yararlanabilecek. Bağ-Kur’lu sigortalılar hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmalarını devam ettirerek sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilecekler.”

1 YORUM

  1. 28 Şubat’ta mobil cihaz üzerinden bağkur yapılandırma kapsamında ihya borcumu 26.185 türk lirası olarak yatırdım ve gecikme faizinden haberim yoktu ve bu para ssk’nın emanetine girmiş.Meğer borcum 859 Liraymış 26.185 lira yatırdım ve bu para ihya kapsamına alınmamış.Ne yapmam gerekiyor?Geri kalan borcumu şimdi yatırsam olur mu?Bilgi vermenizi arz ederim.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here