İşsizlik; Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan Şubat döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre 4,1 puan artışla yüzde 14,7’ye yükseldi.

GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE 1 MİLYON 376 BİN KİŞİ ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişiye çıktı.

TARIM DIŞI İŞSİZLİK YÜZDE 16,9 DÜZEYİNE YÜKSELDİ

İşsizlik oranı 4,1 puanlık artış ile yüzde 14,7’e çıkarken, aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 4,4 puanlık artış ile yüzde 16.9 düzeyine yükseldi.

GENÇ NÜFUSTA İŞSİZLİK YÜZDE 26,1 DÜZEYİNDE

TÜİK verilerine göre, genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı aynı dönemde 7,1 puanlık artış ile yüzde 26,1 düzeyine, 15-64 yaş grubunda bu oran 4,1 puanlık artış ile yüzde 15,0 düzeyine yükseldi.

1 YORUM

  1. Farkındamısınız bilmiyorum işini yapmayanı kov diyorsunuz yada uyuyanı , eee ihbar ve kıdemi ver diyorsunuz ? İşçi durmadan kendini attırsın diyemi kanun çıkarıyorsunuz ? İşverene düşmanlık mı var ? Biz bu ülkenin insanı değilmiyiz ? Neden işini yapamayan iş verimi düşüren tazminatsız kovulur bu kadar basit .. neden kanunları işverene göre çıkarmıyorsunuz , size çalışan fayda sağlamıyor işveren işini takip ediyor çalışan kesim çok çalışmaya gelemiyor hep arazi olma derdin de , şunu unutmayın insanlar hayatlarını daim etmek zorunda çalışmak zorunda , ama bu gidişle devlet işvereni zorlarsa destek olmazsa işvereni işçi karşısında korumasız bırakırsa , işveren kapatır , işveren parasını faize koysa emin olun kazandığının 4 katını hatta 10 katını kazanır , biz 103 işveren olarak söylüyorum ortalama özel sektör 3 bin küsür çalışan var toplamda , devlet işverene sahip çıkmassa işverende ülkesine katkıda bulunamaz kapatır gider , seçim sizlerin …

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.