İşsizlik; Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan Şubat döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre 4,1 puan artışla yüzde 14,7’ye yükseldi.

GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE 1 MİLYON 376 BİN KİŞİ ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişiye çıktı.

TARIM DIŞI İŞSİZLİK YÜZDE 16,9 DÜZEYİNE YÜKSELDİ

İşsizlik oranı 4,1 puanlık artış ile yüzde 14,7’e çıkarken, aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 4,4 puanlık artış ile yüzde 16.9 düzeyine yükseldi.

GENÇ NÜFUSTA İŞSİZLİK YÜZDE 26,1 DÜZEYİNDE

TÜİK verilerine göre, genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı aynı dönemde 7,1 puanlık artış ile yüzde 26,1 düzeyine, 15-64 yaş grubunda bu oran 4,1 puanlık artış ile yüzde 15,0 düzeyine yükseldi.

2 YORUMLAR

  1. Daha da yükselir bugün neden tüketici hep şikayet ediyor düşündünüz mü ? Çünkü çalışan personel eksik görev yapıyor elinde cep telefonuyla oynamaktan işi unutuyor , sonra tüketici nezninde firma kötü oluyor , çalışan personel sorumluluk bilinci kocaman sıfır , neden personel alalım ki , salla başı al maaşı yapsın diyemi ? Disiplin şart , devlet iş akdi için işvereni koruyan maddeler getirmesi gerekiyor , yoksa buna inanın daha çok yükselecek işsizlik bundan emin olunuz , Yargıtay’da kesin işverene yönelik emsal kanunlar çıkmalı ki işveren rahatlasın, yok işveren önemli değil çalışan önemli benim için derseniz , unutmayın en fazla vergiyi işveren den alıyorsunuz , işveren olmasa ne olacak peki ? Unutmayın disiplin olmadığı yerde saygı olmaz , sorumluluk olmaz

  2. Bu ülkede işveren olmak kölelik sistemi , ben zaten kapattım kafam rahat , bu sistem yüzünden kapadım çoğu çevrem de kapatacak zaten , işvereni koruyan kanunlar yok , sonra da işsizlik var diyorlar , bunlar iyi günlerimiz , çalışana dediğin gibi haklar verdikçe işveren ne yapsın , en güzeli kapatmak paranı koy bankaya gelsin faizin , temiz para kafan rahat , hiç olmassa çok vergi yok elemanın peşinde koşmak yok ,kazandığın hepsi devlete elemana gidiyor , ay sonu bakıyorsun hiç bir şey yok , inşallah devlet işvereni koruyan yasalar yapar da çok kişi kapatmaz

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here