Ülkemizde sosyal yardım alanlardan çalışabilecek durumda olanların istihdama katılması çeşitli desteklerle teşvik ediliyor. Bu kapsamda verilen ‘istihdam yardımı’, iş arama ve bulma desteklerini içeriyor. Sosyal yardım alan bir kişi, iş görüşmesine gitmesi halinde sağlık raporu, fotoğraf ve benzeri giderleri için 40 ile 100 lira arası yardım alabiliyor.

Ayrıca, sosyal yardım alan kişiye, işe yerleşmesi durumunda, 1 yılda 1 defaya mahsus olmak üzere, aylık brüt asgari ücretin (asgari geçim indirimsiz tutar) 1/3’ü kadar nakdi yardım veriliyor. Bu yıl için bu tutar 788,84 lira. Bu kişilerin işe yerleşmeleri durumunda eğitim ve sağlık yardımları da kesilmiyor.

1 YORUM

  1. İşverene de böyle canlı para yardımı yapınız , işverene gelince para yok 🙂 işverenler kapatıyor farkında mısınız ? Daha çok para yardımı yaparsınız bu gidişle , personel gırgır yapmaya telefonla oynayıp vakit öldürmeye geliyor işe , artık işveren az personelle çalışıyor daha kimse eleman almaz , işveren koruyan kanunlar yok destek yok , prim vermeyin bize destek te yapmayın ama işvereni koruyan Yargıtay kararları çıkarın , yoksa çok işveren kapatacak , çalışan kesim büyük oranı artık ite kaka çalışıyor uyarıyorsun yine olmuyor zaman kaybetmektense işçi almamak daha mantıklı, bir insanın iş kaybetme korkusu yoksa o insandan verim almanız imkansız , korkan insan verimli çalışır , 1 yılımı doldurayım da tazminat Alma derdine düşmez , kıdem tazminat hakkı en az 5 yıl olmalı , 5 yılı dolduramayan kesin olarak alamaz olacak , verim düşürüyorsa direk tazminatsız çıkmalı , yargıtay da bunu desteklemeli ,

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.