Yurtdışından Yapılan Çalışma İzin Başvurularına İstinaden Düzenlenen Çalışma İzinlerine Ait Çalışma İzni Harcı Ve Değerli Kağıt Bedeli

  Bilindiği üzere, yurt dışından yapılan çalışma izin başvurularında talebin olumlu değerlendirilmesi halinde ödenmesi gereken çalışma izin harcı ve değerli kağıt bedeli ilgili yabancı tarafından çalışma vizesi başvurusunda bulunulan konsolosluğa ödenmektedir.

  Bu süreçte Bakanlık nezdinde ve T.C. dış temsilciliklerinde karşılaşılan muhtelif sorunların ortadan kaldırılmasını teminen yurtdışından yapılan çalışma izin başvurularında aynen yurtiçi başvurularda olduğu gibi harç ve değerli kağıt bedelinin yurtiçinden alınması kararlaştırılmış ve E-izin sisteminde gerekli işlemler tamamlanmıştır.

  Bu itibarla yurt dışından yapılan çalışma izin başvurularında, talebi uygun bulunan yabancılar adına tahsil edilecek çalışma izni harç tutarı ve değerli kağıt bedeli 17.06.2019 tarihinden itibaren aynen yurtiçi başvurularda olduğu gibi Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğünce belirlenerek çalışma izni başvurusunu yapan işverenliklere elektronik ortamda tebliğ edilecektir.

  Yorum Yap

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.