İşkur ilanlara göre 18 şehirde bekçi alımı yapacaktır. Bekçi alımı için başvuracak adayların en az ilkokul mezunu olmaları yeterlidir. Özel sektörde bekçilik yapacak olan adaylar için her bir iş ilanı içerisinde farklı olarak başvuru şartı belirlenmiştir. Başvurular İşkur şubelerinden veya şubelere gitmeden aşağıda belirtilen linki kullanarak online olarak yapılacaktır. İş arayanlar, ister İşkur’un internet sitesinden, ister en yakın İşkur İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabiliyor. İş arayanlar İşkur’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor. Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor..

İşkur, 18 şehirde istihdam edilmek üzere bekçi alımı ilanı yayınladı. İşkur başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, kurumun internet sitesi üzerinden ya da İşkur müdürlüklerinden öz geçmişleri ile beraber başvurularını gerçekleştirecekler.

Bekçi alımı başvuruları başlamış olup 2019 yılı Ağustos ayının sonuna kadar devam etmektedir. Lakin her bir iş ilanı son başvuru tarihi farklıdır. Başvurular en yakın İşkur şube il ilçe müdürlüklerinden şahsen ya da aşağıda belirtilen link üzerinden Online olarak yapılabilmektedir.

Hangi illerde alım yapılacak?

Denizli Osmaniye Eskişehir Ankara Manisa Bilecik Erzurum Adana-Antalya Kırşehir Gaziantep Bursa-Kayseri Yozgat İstanbul Tekirdağ Mersin İzmir. İl Özel İdaresi KPSS Şartsız Bekçi Alımı İlanını Yayımladı. İl Özel İdaresi bünyesinde görevlendirilmek üzere kamu hizmeti olarak bekçi alımı, kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi.

Siirt İl Özel İdaresi bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan kamu personel alımı için verilen unvan ve kontenjan bilgilerine göre, Bekçi unvanı ile 1 kişilik olarak açılan kontenjana personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Başvuru Şartları

Siirt İl Özel İdaresi Kamu Personeli Bekçi alımı için başvuru yapmak isteyen adayların; belgelendirmek kaydı ile en az 19 yıl Köy Koruyucusu olarak çalışmış olması, 40 yaşını aşmamış olması, herhangi bir sigorta kurumundan emekli olmaması ve son 6 ay içerisinde Siirt ili sınırlarında ikamet ediyor olması şartı aranmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların en geç 23.8.2019 tarihi mesai bitimine kadar özel idare birimine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Nasıl Bekçi Olunur?

2018 senesinde bekçi mesleğine alımları konusunda 17.000 adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Bu haberi duyan meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise akın akın sıraya girmiş durumda. Adaylar bu konudan aylar öncesinden bu yana bu tür ilanın paylaşılmasını beklemekteydi. Ancak paylaşımlardan sonra çeşitli değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler ilk önce sözlü sınav şartı kaldırıldı ve daha sonra ise ilk aşamada yazılı sınav ve daha sonra mülakat olacak şeklinde bilgi paylaşıldı. En son yapılan bilgide ise 2018 senesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanı imzası ile beraber 7.000 adet Çarşı ve Mahalle alım planı yapacağını ve bunu 71 şehir için geçerli olacağını duyurdu. Bu durumda 17.000 adet kotadan 7.000 tanesi 71 şehir için belirlendi. Bunun dışında 10.000 adet bekçi alımı ile ilgili konu ise daha sonra paylaşılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.