ÇALIŞMA BAKANI ‘EYT’Yİ GETİREMEYİZ’ DEDİ!

EYT ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip edilirken bugün Bakan Albayrak’ın Ak Parti kampında yaptığı açıklama gündem olmuştu. AK Parti kampında milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili bir çalışmanın olmadığını açıkladı. Bakan Albayrak, “EYT gündemimizde yok” dediği aktarıldı.

2. AÇIKLAMA ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN GELDİ
Bakan Albayrak’ın EYT açıklaması sonrası hükümetten 2. EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre Bakan Selçuk ‘Bu konuda popülist davranamayacaklarını’ belirtti.

Selçuk’tan ‘EYT’ yorumu: Popülist davranamayız

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine bu konuda popülist davranamayacakları söyledi.

AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin sorularını ve eleştirilerini yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, arabada sigara içenlere ceza verilmesinin doğru olmadığı, bunun özel hayata girdiği eleştirilerinin anımsatılması üzerine şunları söyledi: “Özel hayat olarak değerlendiriyorsak o zaman cep telefonuyla konuşmak da yasak, o zaman biz özel hayata müdahale mi ediyoruz? Bana kalsa aracın içinde sigara içen kim varsa yasak olması gerekir. Araçta insan tek olmuyor ki, çocuğu eşi oluyor. Burası çok dar bir alan etkileşim çok yüksek” dedi.

‘EYT’Yİ GETİREMEYİZ’
Toplantıda bazı milletvekilleri EYT ile ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını da sordu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu konuda popülist davranamayacaklarını belirterek, “Kısım kısım zaten yardımcı olunuyor. Doğrudan doğruya, topyekün bir anda yapma şansımız yok. Bunu Süleyman Demirel daha önce yaptı, emeklilik yaşı 38’lere kadar düştü. Ortada bir sandık var. Buna primler koyuyorsunuz, bundan da emekli maaşlarını ödüyorsunuz. İkisini karşılamayan bir düzenlemeyi getiremeyiz. Yıllık 30 milyar liralık bir ek bütçe gerektirir” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.