SSK GİRİŞ ÇIKIŞI

Pelin Melek ÜRKMEZ asked 1 sene ago

Merhaba 3,5 senedir aynı şirkette çalışıyorum.20.06.2015 te işe başladığımda girişimi yaptılar. Şirket sahiplerinin 3 ayrı şirketi var ve bu 3,5 sene içerisinde bir kaç kez giriş çıkışımı yapmışlar.20.06.2015 te girişimi yapıp 08.12.2015 te çıkışımı yapmışlar 1 gün sonra diğer şirkete girişimi yapmışlar.07.09.2016 da çıkışımı yapıp 1 gün sonra bir diğer firmaya girişimi yapmışlar.Ve son olarak 11.01.2019 da çıkış yapıp bu sefer 13 gün boşluk vererek 13 gün sonra 24.01.2019 da tekrar diğer firmaya giriş yapmışlar. Benim size sorum ben 1 sene sonra işten çıkmayı düşünüyorum bu durumda işsizlik maaşı hakkım yanmış olur mu? İkincisi ben ilerde tazminat alamazsam hakkımı nasıl ararım?Teşekkürler

1 Cevaplar
admin cevaplanmış1 sene önce

Merhaba,
Giriş çıkış yapılan kodlara bakmak lazım belirttiğiniz durumda, nakil mi yapılmış yoksa çıkış mı yapılmış öncelikle onu teyit etmek gerekir. 
Nakil koduyla çıkış yapılmışsa tarafınıza hak düşürücü bir eylem oluşmaz ancak 03 istifa yada diğer kodlarla çıkış yapılıp tekrardan giriş yapılmışsa bu sorun teşkil eder. 
Ayrıca 13 gün gibi bir süre bildirim yapmamak tarafınıza işsizlik maaşı adına hak düşürücü neden olarak kabul edilir. (10 ay yerine 8 ay alabilirsiniz) 
Konuyla ilgili olarak öncelikle işverenliğinize yazılır bir müracaatta bulunun ve durumun düzeltilmesini talep edin. 
Durumunuz düzeltilmez ise Alo170 hatıını arayarak şikayet kaydı oluşturun, kurum yetkilileri inceleme talebinde bulunacak sorununuzu çözüme kavuşturacaklardır. 

pelin ürkmez 1 sene gün önce cevaplandı

Merhaba,

Yardımınız ve desteğiniz için teşekkürler. İşverenimle görüştüm nakil olmuş sorun yok. Sizden ricam sorumu yayından kaldırır mısınız? Ben sadece mesaj kutunuza düşeceğini düşündüğüm için adımı soyadımı yazdım. Herkese açık olduğunu bilmiyordum.Sorumu veya adımı soyadımı kaldırmanızı rica ediyorum