Ssk prim iade

Serdar TALAY 2 ay önce sordu

İyi Günler. Ben Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı bir kurumda 4/B Sözleşmeli personel olarak çalışmaktayım. Çalıştığım kurum döner sermeye işletmeli bir kurum ve her yıl Üretimi Teşvik Primi olarak elde edilen kardan Memur ve 4/B sözleşmeli personele ödeme yapılmaktadır. Ben ilk kez bu ödemeden yararlanacağım. Bu ödemenin hesaplanması  ve yapılan kesintiler konusunda kurumumunla aramda uyuşmazlık çıkmıştır.
Kurum saymanı bana ödenecek brüt Üretimi Teşvik Priminden aşağıda belirtilen kesintileri yapacağını belirtmiştir.
1- Damga Pulu
2- Gelir Vergisi
3- %14 Ssk Kişi Payı
4- %20,5 Ssk İşveren Payı
ilk 3 madde konusunda anlaşmazlık bulunmamaktadır.
4. madde konusunda sorun oluşmuştur..
Kurum Saymanı %20,5 SSK İŞVEREN PAYINI benim brütüm üzerenden hesaplayıp benim brüt rakamımın içinden kesip ssk ya bildirecektir. Bende bunun bu şekilde olmayacağını benim brütümden hesaplanan %20,5 SSK İŞVEREN PAYININ benim brüt ücretim içerisinden kesilemeyeceğini, bu payın hesaplandıktan sonra işveren tarafından brütümden kesilmeden ayrıca ssk ya ödeneceğini defaatle belirtmeme rağmen benim brüt ücretimin içinden keseceğini belirtmektedir. 
Kısacası Kurumum %20,5 SSK iŞVEREN PAYINI benden kesip ssk ya bildirecekt
Üretimi Teşvik Primi olarak ödenecek ücretten İşveren tarafından ödenmesi gereken %20,5 SSK İŞVEREN PAYININ benden kesilmesinin yasal olup olmadığı,
Uygulamanın yanlış olması durumunda SOSYAL SİGORTALAR KURUMUNDAN bu kesintiyi geri alıp alamayacağım,
Bu kesintiyi geri alabilmem için ne gibi bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.