ucretsiz-ilac

Mesude Karar asked 12 ay ago

Merhaba, 31.12.2019 senesine kadar Bağkur ve Gss liler hastaneden ücretsiz faydalanabilecek diye kanun, peki yazılan ilaçları da alabilecekler mi bedava olarak eczaneden. Çünkü ben tedavi oldum ama bir eczane ilaçları vermedi, acaba hakkım hangisi

1 Cevaplar
admin cevaplanmış11 ay önce

Merhaba,
Cumhurbaşkanlığı Genelgesi gereği tüm GSS ve Bağkur prim borçluları sağlık provizyonu alabilmektedir. Tedavi sonucu, tarafınıza reçete edilen ilaçları yine katılım payının ödenmesi şartıyla eczanelerden temin edebilirsiniz. 
Tüm çalışan ve emekliler için tamamen ücretsiz muayene ve ilaç temini mevcut değildir. Devlet hastanelerinde muayene ücreti :7,00 TL, Üniversiteler ile ortak kullanılan Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde 8 (sekiz) TL, Üniversite hastanelerine bağlı üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucularında 9 (dokuz) TL, Özel sağlık hizmeti sunucularında 18 (onsekiz) TL muayene katılım payı alınmaktadır. Ayrıca,  üç kutuya kadar olan ilaçlar için3,00 TL, üç kutudan sonraki her kutu için de 1,00 TL İlaç katılım payı tahsil edilmektedir. Bu tahsilatlar eczaneler tarafından yapılmaktadır, birikmiş muayene katılım payı yada ilaç katılım payı tutarlarınız mevcuttur. Belli bir tutar üzerinde katılım payı ödemeniz olduğunda bu tutar ödenmeden ilaç verilmez.